Комишненський навчально-виховний комплекс

День Рідної мови
День Рідної мови в Комишненському НВК

 

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, М. Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями. Саме тому Комишненський НВК із задоволенням долучився до святкування цієї знаменної дати для українського народу, носіїв мови солов’їної, мови калинової.

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу

Напередодні дня Рідної мови протягом тижня в Комишненському НВК для учнів проводились різноманітні конкурси та вікторини. Серед учнів пройшов конкурс малюнків «Буду я навчатися мови золотої», учні малювали малюнки до улюблених творів українських письменників. Серед учнів 1-4 класів пройшла вікторина «Мову рідну я люблю». Для 5-6 класів була проведена вікторина «Мовні сузір’я», на якій учні збирали зірочки та виклали своє сузір’я знань з української мови. Для старших учнів нашого НВК пройшла інтелектуальна гра «Моя ти мово калинова». Учні 7-9 класів читали скоромовки та відповідали на питання, продовжували українські народні пісні та приказки. Учні 8-9 класів представили усний журнал «Мова – скарбниця духовності народу».

Серед учнів пройшов конкурс на кращого читця-декламатора, при підготовці до якого учні занурились в глиб української культури в пошуках кращого, на їх погляд, твору для публичного декламування.

Як парость виноградної лози,  

Плекайте мову. Пильно й ненастанно  

Політь бур'ян. Чистіша від сльози  

Вона хай буде. Вірно і слухняно 

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям. 

 

 посилання на фото матеріали:http://komnvk.io.ua/album768075

Дузяк А.В., класний керівник 7 класу
Создан 24 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Онлайн перекладач
поменять